Nakon pet poraza u nizu, momčad s Poljuda upisala je tri boda
Piše: SNObjavljeno: 20. travanj 2024. 21:11

SLAVEN BELUPO - HAJDUK 0:1 (Trajkovski 12.)

Slaven Belupo: Sušak - Pllana (od 46. Štefulj), Boras, Božić🟨, Bosec - Lepinjica, Jelić Balta (od 79. Liber)- Murić, Caimacov (od 31. Mioč), Štrkalj (od 72. Nongoh)- Šuto🟨

Hajduk: Buljan - Sigur, Uremović, Prpić, Diallo - Odjidja Ofoe (od 78. Moufi🟨), Kalik (od 67. Perišić) - Sahiti (od 78. Kleinheisler), Pukštas, Brekalo (od 86. Krovinović) - Trajkovski⚽ (od 86. Čuić🟨)

Hajduk je napokon prekinuo negativan niz od pet poraza, od čega su četiri bila u prvenstvu. Na gostovanju u Koprivnici Bijeli su svladali Slaven Belupo s minimalnih 1:0 pogotkom Aleksandra Trajkovskog u ranoj fazi susreta. Domaćin se do kraja nije predavao, no propustio je nekoliko lijepih prilika za izjednačenje.

Prvu opasniju akciju izveli su Farmaceuti. Lepinjica je u 4. minuti prenio loptu na gostujuću polovicu i uposlio Štrkalja koji je zaobišao vratara, ali je otišao previše ukoso i opasnost je minula.

Sve utakmice SuperSport HNL-a možete gledati samo na MAXSport kanalu

Nezgodan udarac u glavu zaradio je u jednom duelu mladi Hajdukov stoper Prpić, no nastavio je igru nakon ukazane pomoći s povezom oko glave. Domaći as Murić iskoristio je tu malu stanku kako bi promijenio kopačke.

Iz prve opasnije situacije Bijeli su stigli u vodstvo. Znalo se da Josip Brekalo ima visoku kvalitetu u HNL okvirima, a to je i pokazao u 12. minuti kad je fino ubacio ljevicom s desne strane pred domaća vrata. Strijelac Aleksandar Trajkovski lukavo je izbjegao zaleđe te je ušao iza leđa Borasa i Pllane pa s dva metra matirao nemoćnog vratara Sušaka.

image
SOFASCORE

Sofascore statistika

Vodstvo kao da je skinulo veliki teret Hajdukovim igračima, zaigrali su s još više elana, dok su se domaći pokušavali pribrati nakon ranog ulaska u minus. U tom razdoblju imali su Bijeli nekoliko dobrih prilika i za povećanje vodstva.

Tukao je u 22. minuti Odjidja-Ofoe nakon ubačaja iz kuta, bio je to precizan prizemni udarac koji je dobro zaustavio Sušak. U istoj minuti opasno je zaprijetio i Kalik s ruba kaznenog prostora, gađao je gornji lijevi kut, ali je Sušak odlično reagirao. Minutu potom u dobroj situaciji našao se Sahiti, no njegov udarac nije pronašao okvir gola.

Malo je Slavenu nedostajalo do izjednačenja u 33. minuti. Murić je ubacio s desne strane iz slobodnog udarca, glavom je loptu preusmjerio Šuto, ali je mladi Hajdukov vratar Buljan izvrsno reagirao.

Siguran je bio Buljan i na Štrkaljov pokušaj iz daljine, na drugoj strani Sahiti se efektnim driblingom riješio dvojice čuvara i tukao malo pokraj gola. Lijepu priliku propustio je u 42. minuti Pukštas, malo je zakasnio glavom na ubačaj Trajkovskog, a u istom napadu Pllana je blokirao udarac Sahitija.

image

U završnici prvog dijela opet su zaprijetili domaći, opet je Murić poslao opasnu loptu iz prekida, Pllana je dobro tukao glavom, ali je Buljan još bolje obranio.

Na poluvremenu je Štefulj kod domaćih zamijenio Pllanu i u 49. minuti dobro ubacio za Štrkalja, no opasnost je otklonio Sigur. Veliku priliku imala je Radeljićeva momčad u 50. minuti, nakon ubačaja iz kuta Boras je prenio loptu glavom na drugu vratnicu gdje je Štrkalj također glavom iz blizine pogodio gredu.

Brekalo se našao u prilici u 59. minuti, no nije bio precizan na drugoj vratnici. U 61. minuti krenula je bakljada Torcide, no niti jedna od 20-ak baklji nije bačena s tribine.

Veliki pljesak dobio je u 67. minuti prilikom ulaska u igru Ivan Perišić koji je zauzeo svoju poziciju na lijevom krilu, Sahiti je preselio desno, a Brekalo u sredinu.

Tražili su domaći u 67. minuti kazneni udarac nakon navodnog igranja rukom Uremovića, no Jović je iz VAR-a javio Kolariću da je Hajdukovog stopera lopta prvo pogodila u nogu pa u ruku. Dobio je stoga Slaven samo korner, Mioč je ubacio, a Božić glavom usmjerio loptu u vratnicu.

Na drugoj strani Perišić je odlično uposlio Trajkovskog koji je uputio slab udarac, a Perišić je očekivao povratnu loptu...

Mioč je u 82. minuti povukao kontru koju je okončao nepreciznim udarcem, iako je možda mogao uposliti i nekog od suigrača.

image

Završnica je donijela otvoren nogomet s obje strane, izmjenjivali su se napadi dvaju momčadi, ali promjene rezultata nije bilo, iako je u 90. minuti Lepinjica imao veliku šansu, no tukao je iznad grede.

Splićani su napokon donijeli malo radosti svojim navijačima, dok će Radeljić i Farmaceuti domaće bodove tražiti protiv Gorice i Dinama.

🕖 KRAJ UTAKMICE

Iako je na kraju tek jedna lopta završila u mreži, cjelokupni dvoboj obilovao je prilikama s obje strane. U prvi plan tako su pali vratari, a svoju 'ulogu' ispunile su i vratnice, koje su spasile prvenstveno Splićane. Pogodak odluke u 12. je minuti zabio Aleksandar Trajkovski.

image

95. Imao je Hajduk priliku potvrditi pobjedu, Perišić je ubačajem tražio Pukštasa, no domaća obrana uspjela je to očistiti.

94. Pokušavaju Farmaceuti svim silama doći do pozitivnog ishoda, povukao se i Hajduk na svoju polovicu, no domaćini ne uspijevaju ozbiljnije zaprijetiti Bijelima.

90. Igrat će se pet minuta dodanog vremena.

90. Veliku priliku imao je Lepinjica, odbila se nakon slobodnog udarca lopta do veznjaka Slavena, no pucao je visoko iznad gola.

89.🟨 Moufi i Štefulj dugo su se međusobno povlačili, a na kraju je Marokanac u redovima Hajduka zaradio žuti karton.

89. Veliki prostor otvarao se Hajduku, Perišić je proslijedio za Čuića na desnoj strani, no on je loše ubacio u peterac i potratio obećavajuću priliku.

85. Jedanaesterac su sada tražili domaćini nakon što je Nongoh pao u šesnaestercu, ali se Kolarić nije oglasio.

82. Mioč je imao veliku priliku, jurio je kroz sredinu put Hajdukovog gola, odlučio se na udarac s distance, no pucao je visoko iznad gola.

81. Veliki prostor imao je Nongoh na desnoj strani, mogao je sigurno prebaciti loptu na suprotnu stranu, međutim odlučio se na pretrčavanje Dialla, što se nije pokazalo kao dobra odluka.

78. Umjesto Sahitija i Odjidje Ofoea u igru su ušli Kleinheisler i Moufi.

76. Perišić je sjajno uposlio Trajkovskog koji iz izgledne situacije šutira ravno u Šuška. Hrvatski reprezentativac očekivao je povratnu loptu te je s nezadovoljnim izrazom na licu isprtio Trajkovskog.

image

69. Nova prilika za domaćine, nakon ubačaja iz kornera Božić je lagano dotaknuo glavom, a lopta je odsjela na vratnici.

67. Opasna situacija u šesnaestercu Hajduka, Mioč je pucao i pogodio Uremovića u ruku. Glavni sudac Patrik Kolarić čekao je upute iz VAR sobe i na kraju pokazao samo na korner. Iz ponovljene snimke utvrđeno je da se Uremoviću lopta odbila od noge u ruku.

66. Ivan Perišić ušao je u igru umjesto Kalika uz veliki aplauz cjelokupne publike na stadionu Ivan Kušek-Apaš.

64. Loša, nepovezana igra u zadnjih nekoliko minuta s obje strane, previše odbijanaca, glavometa i ničijih lopta, tako da nismo imali priliku vidjeti ozbiljnije prilike ni uigrane napade.

58. Nakon dugo vremena konkretniji pokušaj Hajduka, Sahiti je ubacio s lijeve strane, Brekalo je pokušao volejem, no loše je zahvatio loptu i poslao je u gol-aut.

image

57. Jure Ivanković poslao je pet igrača na zagrijavanje, a među njima je i Ivan Perišić.

53. Ležati je nakon krivog doskoka ostao kapetan domaćih Tomislav Božić. Liječnička služba bila je prisiljena ući na travnjak i pomoći 36-godišnjaku u redovima Belupa.

50. Gotovo stopostotnu priliku imao je Štrkalj nakon što mu je Boras glavom prenio loptu na drugu vratnicu. Ipak, skočio je s malim zakašnjenjem i u padu glavom pogodio gredu.

49. Prvu opasnost u nastavku prouzročili su igrači Slavena, Štefulj je sjajno ubacio u peterac, a Uremović u zadnji trenutak izbio loptu u korner.

46. Počelo je drugo poluvrijeme. Trener domaćih Ivan Radeljić odlučio je Bajura Plannu zamijeniti Danielom Štefuljom.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA!

U prvom dijelu ulogu protagonista preuzeli su vratari obje momčadi. U više navrata Borna Buljan i Ivan Šušak isticali su se fenomenalnim obranama, međutim golman domaćina nije mogao ništa kada je Aleksandar Trajkovski u 12. minuti ostao nečuvan u njegovom petercu i poentirao za vodstvo Hajduka.

image

45. Igrat će se tri minute sudačkog dodatka.

44. Nova herojska obrana Buljana! Murić je ubacio svijeću u peterac, Pllana glavom uputio udarac, a Hajdukov vratar upisao novu sjajnu obranu.

42. Milimetri su sada dijelili Rokasa Pukštasa da postigne pogodak, Trajkovski je izvanredno ubacio za Amerikanca, no potonji je za dijelić sekunde zakasnio i propustio loptu.

38.🟨Prvi žuti karton dobio je Ante Šuto nakon opasnog starta na Odjidji Ofoeou.

36. Sjajan prodor sada Sahitija, elegantno se prošetao preko svojih čuvara, pokušao odmjerenim udarcem s lijeve strane, no završilo je malo pored gola.

35. Sada je Mioč pokušao dalekometnim udarcem, lejulala je lopta u zraku, no novu obranu upisao je Borna Buljan.

33. Velika prilika za Slaven Belupo, fantastična obrana Borne Buljana! Murić je ubacio s desne strane, Šuto proslijedio loptu put druge vratnice, a vratar Hajduka sjajno se ispružio i spasio 'Bijele'.

31. Domaći trener morao je mijenjati već u 31. minuti, umjesto ozlijeđenog Caimacova po prvi puta ove sezone s klupe je ušao Benedik Mioč.

29. Nakon perioda u kojem je Hajduk bio blizu drugom pogotku, 'napokon' se malo smirio intenzitet te nekoliko minuta nismo vidjeli ozbiljniju priliku.

19. Pokušao je udarcem iz daljine Odjidja Ofoe iznenaditi Šuška, završilo je visoko iznad gola.

16. Pokušali su domaćini brzo odgovoriti, Murić je sjajnim driblinzima zakuhao napad, u konačnici je nakon spletke u šesnaestercu Hajduka lopta završila u rukama Buljana.

12.⚽GOOOOOL! Hajduk vodi 1:0, strijelac je Aleksandar Trajkovski. Kombinacija koja je Hajduku donijela pogodak protiv Osijeka proradila je i ovo kolo. Josip Brekalo ubacio je s desne strane slabijom, lijevom nogom, a makedonski napadač nije imao težak zadatak neometan matirati protivničkog golmana.

image

8. Ostao je na terenu ležati Dominik Prpić nakon sudara glavom s Antom Šutom. Stoperu Hajduka potekla je i krv pa je na teren ušla liječnička služba kako bi zakrpala ozljedu 19-godišnjeg Prpića.

4. Veliku priliku imao je Šuto, jurio je sam prema Buljanu nakon sjajnog porigravanja Lepinjice, ali mladi vratar Hajduka istaknuo se dobrom reakcijom.

1. Počela je utakmica u Koprivnici!

image

Ivanković je napravio tri promjene u odnosu na utakmicu s Osijekom. Diallo starta umjesto Hrgovića, a Sahiti će na mjesto Kleinheislera. Prvi puta ove sezone Korvinović neće startati u prvih 11, umjesto njega priliku će dobiti Kalik.